Óvodánkról

A Don Bosco Nővérek Szent Család Óvodája 1996-ban nyitotta meg kapuit. A szülők és gyerekek nagy örömére jelenleg 4 csoporttal működik, több mint 100 gyerek jár ide. Néhány  pillanat az óvoda életéből:

kinti
kert 2020
lenti kinti
összesitett_jó
gyertyagyújtás
adventi dekoráció
adventi készülődés
IMG_20201020_093405
közös gyertyagyújtás 2020

Követve Don Bosco lelkiségét meghatározó elveket:

„Minden fiatalban van egy pont, amelyen keresztül megnyerhető a jó ügy számára, minden nevelőnek elsőrendű kötelessége a szívnek ezt az érzékeny pontját megtalálni és használni.”

mikulás szőlő 1

A szalézi nevelői közösség tagjai kézen fogva, Don Bosco szellemében, Megelőző Módszerével, a Jó Pásztor stílusában, a hitből fakadó bizalom légkörében munkálkodnak a gyermekekért, figyelve Jézus szavát és Mazzarello Szent Mária tanácsait:

„Ahol ketten, vagy hárman összejönnek az én nevemben, ott vagyok közöttük” (Mt 18, 20),

„Éljetek az Atya szeretetteljes tekintete alatt!”

„Legyetek mindig vidámak!” Mazzarello Szent Maria

mikulás sziv. (2)
IMG_20201020_093319

Szalézi szellemben, családias szellemben, derűs légkörben nevelünk az élet szeretetére, bizalommal és szeretettel segítve fejlődésüket.

„Sok türelemmel kell törekednünk egy olyan nevelésre, amely során megtanuljuk, vagy újra tanuljuk a sokféle emberi örömet - amelyet a Teremtő életutunkon számunkra tartogat - a ma egyszerűségében felismerni és élvezni.”

Don Bosco

mézesk. csillag
  • A Krisztus-központúság, ahol minden gyermek a pasztorális munka központjában áll.
20180924_100231
szivárvány szánkózás
hó csillag (3)
búza szánkózás
hó csillag
hó szőlő (2)
szivárvány szánk.
pásztorj. búza
pásztorj. szőlő (7)
pásztorj. sziv. (4)

Kedves Szülők!

Örömmel tájékoztatunk Benneket, hogy a 25 éves évforduló alkalmából, óvodánkról készült videó itt megtekinthető.

Adományaitokat hálásan fogadjuk.

bankszámlaszám:
10702019-68330132-51100005

Kedves Szülők!

Örömmel értesítjük Önöket, hogy óvodánkba a beiratkozás 2024.04.29-05.03-ig lesz. További információért kattintson ide!

Nyílt napot tartunk!